Pentru el

#idei cadouri #cadouri barbati #cadouri

5 idei de cadouri pentru barbatul anului 2017

Chiar daca, probabil, barbatii spun acelasi lucru despre femei, sa faci un cadou unui domn poate fi destul de stresant, mai ales daca nu il cunosti foarte bine si nu ti-a dat vreun indiciu cu privire la ce si-ar dori. Am rasfoit internetul si am filtrat ideile de cadouri pentru EL. Te invitam sa descoperi un top 5 de actualitate, pe care l-am facut la inceputul lui 2017.

 

1. Un joc online. Orice varsta ar avea, barbatii raman copii. Lucru pentru care, sa recunoastem, uneori ii invidiem. Consolele de jocuri, precum Play Station si Xbox, au fost si se afla in lista scurta de dorinte ale baietilor si barbatilor.

2. Un joc offline. Am vazut recent un grup de prieteni jucandu-se cu entuziasmul unui copil care a primit primul lui Lego, cu un joc numit Jenga sau Turnul Instabil. Cand vezi ca este vorba doar de 54 de blocuri mici si egale din lemn, nu ii dai prea mult credit. Jocul devine insa captivant de la prima mutare. Si Catan, Dixit sau Activity sunt inca pe val.

3. Un portofel barbati piele. Pentru cei despre care stii ca prefera cadourile utile, varianta portofele barbati piele poate fi o alegere inteleapta. De ce? O data ca isi va aminti de tine de cate ori il scoate din buzunar, a doua oara pentru ca poate tocmai voia sa si-l schimbe pe cel invechit si a picat la fix. Ca brand, un portofel barbati Pierre Cardin pare sa fie in top cautari pe Google. Noi le-am gasit la preturi bune pe site-ul Adona.ro.

4. Carti Star Wars. Salile cinematografelor au fost si sunt pline la Rogue One, ultimul film aparut din celebra serie SF. Cu siguranta multi barbati vor fi incantati de un dar simbolic pe care sa il adauge in colectie. In afara de carti ilustrate, vei mai gasi calendare sau volume cu accesorii de asamblat. Noi am vazut multe modele pe site-ul Editurii Univers Enciclopedic, unde au o categorie intreaga dedicata.

5. Un voucher intr-un poligon de tragere. Daca au vreun regret pentru faptul ca armata nu mai este obligatorie, e foarte posibil ca barbatilor sa le para rau ca nu mai au ocazia sa traga cu arma. Exista site-uri specializate de unde le poti achizitiona o astfel de experienta la care nu s-ar astepta. Cool, nu?

Advertorial

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din stil-masculin

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului