Stil de vedeta

#haine de scena #showbiz #haine #stil de vedeta #vedete

5 vedete care isi fac singure hainele de scena

Fiecare vedeta incearca sa aiba un stil propriu de a se imbraca atunci cand participa la evenimente mondene sau cand urca pe scena. Pentru asta, multe dintre divele mioritice si nu numai aleg sa isi croiasca singure hainele cu care apar in fata publicului, in special la spectacole.

Andreea Balan

Sursa foto: 2013.mixmusicevo.ro

Andreea Balan ne-a obisnuit cu tinute de scena foarte sexy, uneori extrem de sofisticate, dar ceea ce nu stie multa lume este ca, in mare parte, aceste costumatii i se datoreaza. Artista contibuie la crearea lor, ba chiar uneori le coase singura, de mana, pentru a se asigura ca porta numai ceea ce ii place.

Sursa foto: unica.ro

"Imi plac foarte mult lucrurile facute de mana. Si eu imi fac foarte multe. Sutienul de scena, de exemplu. Accesoriile, foarte multe pietre Swarovski, le-am cusut cu mana mea. Si nu e singurul, imi fac foarte multe sutiene cu centuri, corsete, toate hainele mele de scena le accesorizez singura", a marturisit Andreea pentru Antena 1.

Citeste si:

8 moduri sic in care poti purta o esarfa in sezonul rece

6 fuste perfecte pentru toamna

Doua transformari uimitoare ale unei perechi obisnuite de jeans

 

Anna Lesko

Sursa foto: facebook.com

O alta focoasa din showbiz, aceleasi obiceiuri. Anna Lesko nu face rabat la haine sexy sau extravagante atunci cand urca pe scena si, in cele mai multe dintre cazuri, ea este cea care alege materialele si se preocupa indeaproape de realizarea lor. Si, pana la urma, se pare ca se si pricepe, doar a crescut in atelierul de croitorie al parintilor sai!

Gwen Stefani

Sursa foto: becomegorgeous.com

Si daca iti imaginai ca doar pe la noi sunt vedete care isi cos propriile haine, iata ca si peste Ocean celebritatile adora sa se implice in crearea tinutelor. Una dintre ele este Gwen Stefani. Artista are talent la design.

"De cand am imbatranit, am devenit un fel de anti-fashion. Ma duc prin magazine, imi cumpar singura materiale si accesorii si imi fac propriile haine. Am masina de cusut, chiar si un pistol de lipit", a marturisit artista pentru Contact Music.

Leona Lewis

Sursa foto: becomegorgeous.com

Cantareata britanica Leona Lewis a fost fotografiata de multe ori pe covorul rosu purtand bluze si fuste concepute chiar de ea. Artista a creat si un brand intitulat LOA Clothing, dar nu a ajuns sa faca si o a doua cariera din aceasta pasiune.

Chris Martin

Sursa foto: becomegorgeous.com

Nu doar divele isi demonstreaza talentele intr-ale croitoriei. Artistul rock Chris Martin, solistul trupei Coldplay, isi petrece timpul liber alaturi de membrii trupei cosandu-si propriile costume de scena chiar in studio.

"Probabil ca suna ca un grup de bunici intr-un club de tricotat, dar acesta este adevarul si trebuie sa stiti ca ne ofera si un anumit control asupra identitatii noastre vizuale", a declarat Martin pentru Mirror.

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Stilul clonat sau cum ajungi sa porti mereu si mereu aceeasi tinuta

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului