Stil de vedeta

#cum sa slabesti #showbiz #diete vedete #vedete intern

3 vedete si curele lor miraculoase de slabit

In ultima vreme, din ce in ce mai multe vedete par sa fi gasit retate dietei minune. Foarte multe dive autuhtone au aparut, parca dintr-odata, mai slabe cu cateva kilograme bune, in timp-record. Iata cateva dintre ele si dietele-minune care le-au ajuta sa aiba forme perfecte:

1. Rita Muresan

Creatoarea de moda Rita Muresan a slabit spectaculos in doar cateva luni. Ea a pierdut nu mai putin de 40 de kg cu ajutorul unei cure de slabire inedite, numita dieta ingerilor. Aceasta dieta trebuie urmata timp de 13 zile si garanteaza pierderea a 10 kg.

Diete ingerilor este echilibrata si implica anumit practici spirituale, care ajuta organismul sa se detoxifieze, dar ajuta si la restabilirea echilibrului interior, prin alungarea depresiilor si a stresului.

CITESTE SI

Transformari socante ale vedetelor 

Cat sunt dispuse vedetele sa cheltuiasca pe imaginea lor 

Divort SECRET

Dieta-minune a Ritei Muresan impune ca inainte de fiecare masa, sa aiba loc un ritual in care sa te gandesti la lucruri frumoase si sa ii ierti pe cei de langa tine, dar si pe tine insati.

  

Pe langa aceasta dieta spirituala, Rita a marturisit ca a avut si unele retineri alimentare. "De 10 luni nu am mai mancat carne. Am tinut inclusiv post. Mai mananc din cand in cand peste, nu pentru ca imi place, ci pentru ca organismul are nevoie de proteine”, a marturisit Rita.

2. Oana Radu

Fosta concurenta a show-ului "Vocea Romaniei", a afisat de curand o silueta uimitoare. Cand a participat la "Vocea Romaniei" cantarea nu mai putin de 115 kilograme. In doar 5 luni, Oana a reusit sa slabeasca 51 de kg, cu ajutorul unei diete pe care a gasit-o pe internet si mult sport.

"Nu am fost la nutritionist, m-am inspirat de pe internet. Am incercat sa combin mai multe diete. Am renuntat la carbohidrati, fructe si faionase, iar acum mananc doar proteine si legume. Nu am trisat cu nimic de cand m-am apucat de regim, nici macar nu am gustat din ceva care era in afara dietei. Merg la sala de cel putin trei ori pe saptamana, fac masaje pentru intretinere si sunt cu analizele de sange la zi. Am ajuns sa cantaresc 64 de kilograme de la 115 si nu vreau sa ma opresc aici”, a declarat Oana, pentru cancan.ro.

3. Gabriela Firea 

Fosta realizatoarea TV Gabriela Firea s-a ingrasat destul de mult in timpul sarcinii. La scurt timp dupa ce a nascut insa, Gabriela a dat jos 23 de kg, cu ajutorul sportului, al masajului si al unei diete speciale. "Dimineata mancam impreuna iaurt zero cu ovaz fin, doar cateva boabe de stafide, putina nuca, seminte de in – sunt foarte bune pentru tranzit, pentru detoxifiere. La pranz, ceva foarte usor – peste la gratar, nu prea mancam pui, ca ne e frica, doar pui sau gaina de la tara. Mancam peste si curcan, iar porc niciodata”, a marturisit Gabriela Firea. 

Foto: agentiadepresamondena.com

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Articole din stil-de-vedeta

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum iti adaptezi garderoba la zilele fierbinti de vara

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare