Stil de vedeta

#par #trucuri vedete #trucuri par #anca turcasiu #corina caragea #oana ionita

3 secrete de la vedete pentru un par superb

Vrei sa ai un par mereu sanatos, stralucitor si plin de vitalitate? Nu mai incerca milioanele de produse din comert. Invata de la vedetele preferate care sunt cele mai bune tratamente pentru podoaba capilara si ce trucuri fac ele pentru a avea un par superb, de invidiat. Iata cateva dintre secretele lor.

1. Corina Caragea, masca de par cu galbenus de ou

Corina Caragea, prezentatoarea stirilor sportive de la Pro TV, este foarte de invidiata pentru parul sau bogat si stralucitor. Ea a fost chiar acuzata ca ar purta mese, insa vedeta spune ca are un mic truc pentru frumusetea parului sau.

Corina isi prepara singura acasa o masca naturala pentru hranirea parului, pe care o aplica in special in perioadele cand acesta ii pica foarte tare sau cand se vopseste. De asemenea, ea isi tunde parul la fiecare trei luni.

"Masca o fac cu galbenus de ou, ulei de ricin, ulei de masline, vitamina A, vitamina E si Bitter suedez. Stau asa o ora si apoi ma spal normal. Fac asta o data pe luna. In perioadele cand imi cade mult, de doua ori pe luna, completez cu pastile de vitamine - calciu, magneziu, zinc si seleniu", a marturisit Corina Caragea.

2. Oana Ionita, tratament de par cu petrol

Bebelusa Oana Ionita are si ea un truc pentru parul sau blond si sanatos. Vedeta foloseste un amestec de ulei de masline cu gaz si petrol, pe care il achizitioneaza de la plafar.

"Stau cu acest amestec doua-trei ore, apoi ma spal foarte bine. Gazul si petrolul intaresc radacina, iar uleiul de masline face parul moale si placut la atingere", a dezvaluit bebelusa Oana.


3. Anca Turcasiu se bazeaza pe un ulei special

Cantareata Anca Turcasiu a afisat si ea dintotdeauna o podoaba capilara de invidiat. Artista a marturisit ca aliatul parului frumos este uleiul de argan, pe care il aplica seara pe par, dupa ce se spala.

"Eu am parul foarte aspru, iar buclele nu sunt bine definite, am un cret ca de matura. Acest ulei potoleste parul, il face mai moale. Il folosesc o data la doua saptamani", a recunoscut Anca Turcasiu.


Sursa foto: revistatango.ro

Urmareste Acasa.ro pe Facebook! Comenteaza si vezi in fluxul tau de noutati de pe Facebook cele mai noi si interesante articole de pe Acasa.ro.

  •  
  •  

Articol scris de

Vezi toate articolele

Expertul Acasa.ro, Monica Zainescu, make-up artist

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: La ce ma uit cand cumpar un palton, haina de iarna

Experti Stil

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Catifea – manevra vestimentara de toamna

Experti Stil

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Irina Markovits: Poate fi jeansul alb prietenul oricarei femei?

Sase jocuri educative de interior pentru iarna

Pune o intrebare

Cauta-ti perechea

Sfatul expertului

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda: Cum sa-ti alegi blazerul/sacoul/taiorul

Expertul Acasa.ro, Gabi Urda, consultant de comunicare si stilist personal

Pune o intrebare